SOSYAL BELEDİYECİLK KAPSAMINDA TÜRKOĞLU BELEDİYESİNİN DÜZENLEDİĞİ GEZİ ÖĞRENCİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ !

Eğitime ve öğrencilere yönelik birçok çalışma yürüten Türkoğlu Belediyesi, Türkoğlu DER ile birlikte okul birincileri ve yetim çocuklara yönelik İstanbul ve Çanakkale gezisi düzenledi.
“Sosyal belediyecilik” anlayışıyla çalışmalarını sürdüren Türkoğlu Belediyesi, gençlerin eğitimine destek vermek ve başarılarını ödüllendirmek için hem de motivasyonunu artırarak tarihi ve kültürel değerleri tanıtmayı amaçlıyor.

Unutulmaz Gezideki mutluluk Öğrencilerin Yüzünden Okundu
Öğrenciler, ilk olarak İstanbul ve Çanakkale gezisi programı kapsamında, İstanbul’da Dolmabahçe Sarayı, 1453 Panorama, Eyüp Sultan, Piyer Loti ve Miniatürk minyatürünü gezilerinin ardından, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, Türkoğlular Dernek Başkanı Cafer Parlak, yönetim kurulu üyeleri ve ailelerinin de eşlik ettiği İstanbul boğazındaki tekne turlarında öğrenciler unutulmaz bir an yaşadı.
İstanbul’daki gezi sonrası ise, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, İstanbul Türkoğlulular Derneği Başkanı Cafer Parlak, İstanbul’da yaşayan Türkoğlulularla birlikte öğretmen ve öğrenciler bir araya geldi.

İki günlük İstanbul gezisi sonrası öğrenciler, özel rehber eşliğinde üçüncü günü Çanakkale Şehitliği ve Şehitler abidesi Kilitbahir Kalesi, Namazgah Tahtası, Seyit Onbaşı Anıtı, Alçıtepe Canlı ve Sesli Tarih Müzesi, 57. Alay Anıtı, Conk Bayırı ve 1915 Hastane Sergisini gezerek tarihi yerinde yaşama fırsatı buldular.

Gelecek Nesiller Bizim Umudumuz
Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş; Tarihi ve kültürel değerlerinin gelecek nesillere aktarılması gerek çünkü gelecek nesiller bizim umudumuz. Buradaki amacımız ise gelecek nesillerimize tarihi ve kültürel değerlerimizi tanıtabilmek. Çok şükür kazasız belasız öğrencilerimiz iki günlük İstanbul gezisinin ardından Çanakkale Şehitlerimize ziyaretlerini özel rehberlerimiz eşliğinde gezerek, tarihimizi yerinde yaşadılar.

SOSYAL BELEDİYECİLK KAPSAMINDA TÜRKOĞLU BELEDİYESİNİN DÜZENLEDİĞİ GEZİ ÖĞRENCİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ !
SOSYAL BELEDİYECİLK KAPSAMINDA TÜRKOĞLU BELEDİYESİNİN DÜZENLEDİĞİ GEZİ ÖĞRENCİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ !

Türkoğlu Belediyesi olarak yaklaşık altı yıldır tarihi ve kültürel amaçlı gezi turları düzenliyoruz. Bundan sonrada bu etkinliklerimiz devam edecek olup, öğrencilerimize bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum ” dedi.
İlk kez İstanbul ve Çanakkale’ye gittiklerini ve çok etkilendiklerini belirten öğrenciler, Atalarımızın canları pahasına korudukları toprakları görme fırsatı sunduğu için, öğrenciler Türkoğlu ilçe Kaymakamlığım Gürbüz Saltaş’a, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş’a, Türkoğlular Dernek Başkanı Cafer Parlak’a, Alpedo, Parlaklar Madeni Yağ ve Konan Tekstil’e desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir